Chcem predať/prenajať

Rozhodli ste sa predať svoju nehnuteľnosť a píšete si súkromný inzerát s dôležitou poznámkou: RK NEVOLAŤ!! S takýmito odkazmi sa my, realitní makléri, stretávame pomerne často a kladieme si otázku: Prečo nechce byť majiteľ nehnuteľnosti kontaktovaný?

----> Odpoveď je jasná, majitelia nechcú platiť províziu realitnej kancelárii za sprostredkovanie realitného obchodu.

Provízie realitných kancelárií  sa môžu zdať vysoké, ale zároveň si treba uvedomiť, aké BENEFITY získa predávajúci a kto vlastne províziu platí, keďže kúpna predajná cena sa o províziu zvyšuje.

Čo získate spoluprácou s realitnou kanceláriou?

  • Profesionálne fotografie – pritiahnu pozornosť záujemcov viac ako amatérske fotky mobilom
  • Video a 3D obhliadka – investícia do modernejších spôsobov prezentácie sa vypláca
  • Inzercia na realitných portáloch a sociálnych sieťach
  • Telefonáty, obhliadky, emaily, odpovede záujemcom
  • Právny servis, notárske služby a zastrešenie prevodu nehnuteľnosti
  • Koordináciu procesu predaja nehnuteľnosti
  • Odovzdanie nehnuteľnosti a pomoc pri prepise energií

Spočítajte si náklady na fotografa, kameramana, cestovanie a zistíte, že provízia realitnej kancelárie je zaslúžená a že ak by ste si mali všetko zastrešiť samy, tak vás to stojí veľa úsilia a energie. Preto odporúčame zveriť predaj nehnuteľnosti profesionálom. Ideálne vybrať si len jednu realitnú kanceláriu na spoluprácu a v tom prípade vám iné realitné kancelárie skutočne volať nebudú.

Vybraný realitný maklér urobí trhovú analýzu, stanoví predajnú cenu, postará sa o inzerciu (fotografie, video, pôdorys, popis), nastaví  propagáciu, absolvuje obhliadky a zastreší celý proces predaja a pomôže pri odovzdaní a prehlásení energií. Ešte vás aj oboznámi s úradnými a daňovými povinnosťami.

A provízia? Tú vlastne neplatí predávajúci, ale kupujúci, lebo predajná cena sa zvyšuje o odmenu pre realitnú kanceláriu, takže na záver dňa sú všetci spokojní a splní sa aj požiadavka: RK NEVOLAŤ!!

Mgr. Eleonóra Lukáčová, konateľka realitnej spoločnosti TIP TOP REAL, s.r.o.

Overený člen Združenia realitných kancelárií Slovenska

Spoločnosť TIP TOP REAL, s.r.o. bola založená v roku 2018 v Bratislave na základe 6-ročných skúseností z oblasti predaja a prenájmu nehnuteľností.
Sústredíme sa na to, v čom sme NAJLEPŠÍ a každý prípad nás posúva vpred.

Základom nášho úspechu je SPOKOJNOSŤ KAŽDÉHO KLIENTA, ktorý je pre nás garantom pre ďalších potenciálnych spokojných klientov.

Pri právnom servise dbáme na BEZPEČNÚ REALIZÁCIU KAŽDEJ OBCHODNEJ TRANSAKCIE, aby bola každá zmluvná strana chránená.

Spoločnosť TIP TOP REAL, s.r.o. je členom Združenia realitných kancelárií Slovenska.

Súhlas so spracovaním osobných údajov

Dotknutá osoba v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len ,,ZoOOÚ“) potvrdzuje správnosť a aktuálnosť svojich osobných údajov uvedených v kontaktom formulári. Dotknutá osoba týmto čestne vyhlasuje, že udeľuje prevádzkovateľovi svoj výslovný, slobodný, vážny a bezvýhradný súhlas so spracúvaním jej osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, telefonický kontakt, e-mailová adresa na účel kontaktovania dotknutej osoby ako záujemcu o spoluprácu v informačnom systéme sprostredkovateľa ,,klienti“ počas doby 180 dní od udelenia tohto súhlasu. Dotknutá osoba má právo kedykoľvek odvolať tento súhlas so spracovaním osobných údajov rovnakým spôsobom, akým ho udelila. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania osobných údajov založeného na súhlase pred jeho odvolaním. Práva dotknutej osoby vymedzujú najmä §§ 19 – 30 ZoOOÚ. Práva a povinnosti sprostredkovateľa, ako prevádzkovateľa, vymedzujú najmä §§ 31 – 46 ZoOOÚ. Dotknutá osoba potvrdzuje, že sprostredkovateľ splnil svoju oznamovaciu povinnosť v rozsahu požadovanom ZoOOÚ. Dotknutá osoba berie na vedomie, že na zabezpečenie toho, že spracúvanie jej osobných údajov sa vykonáva v súlade so ZoOOÚ sprostredkovateľ prijal primerané technické, organizačné a personálne opatrenia zodpovedajúce spôsobu spracúvania osobných údajov, pričom zobral do úvahy najmä použiteľné technické prostriedky, dôvernosť a dôležitosť spracúvaných osobných údajov, ako aj rozsah možných rizík, ktoré sú spôsobilé narušiť bezpečnosť alebo funkčnosť jeho informačných systémov. Sprostredkovateľ bude s osobnými údajmi dotknutej osoby zaobchádzať a nakladať v súlade s platnými a účinnými právnymi predpismi.