Exkluzívne alebo neexkluzívne??

Mnoho ľudí sa bojí zveriť predaj svojej nehnuteľnosti jednej realitnej kancelárii z mnohých dôvodov:


 


1. predaj im súri a obávajú sa, že im maklér za 3 mesiace nepredá nehnuteľnosť a zbytočne budú čakať,


2. nájdu si kupujúceho sami a sú blokovaní exkluzívnou dobou,


3. predstava 3 mesiacov blokovania ich odrádza,


4. vystrašila ich zlá skúsenosť svojich známych s exkluzívnym predajom.


 


Začneme Vám odpovedať od konca:


4. Áno máte pravdu. Vaše osobné skúsenosti, či skúsenosti Vašich známych nenahradí žiadna reklama. Sú makléri, ktorí robia prácu len  preto, lebo musia a sú makléri, ktorí milujú svoju prácu. Je to ale rovnaké v každej práci. Treba si vybrať takú realitnú kanceláriu, ktorá má dobrú reputáciu, vidíte, že jej prezentácia nehnuteľností je na vysokej úrovni a prvotný prístup makléra je na vysokej úrovni.


3. Rozumieme, že predstava 3 mesiacov je fakt dlhá doba, ale verte, že v realite Vám šikovný maklér predá nehnuteľnosť oveľa skôr. Naviac, môžete uzavrieť sprostredkovateľskú dohodu na kratšiu dobu, ale nechajte mu priestor.


2. Pokiaľ si nájdete kupujúceho sami, tak kľudne ho odkážte na realitného makléra a on celý proces predaja zabezpečí. Pokiaľ má kupujúci vážny záujem, tak mu provízia vadiť nebude a na druhej strane obchádzať snahu a prácu človeka sa nevypláca. Pokiaľ Vy budete čestný, aj druhí budú čestní k Vám.


1. Odpoveď je podobná otázke 3, a doplníme to teraz rozdielmi medzi exkluzívnym a neexkluzívnym predajom:


 


POČET - Zaujal by Vás inzerát bytu, ktorý by bol na portáli 20x pod sebou s tými istými fotografiami a za rôzne ceny? A čo tak, keby ste videli byt s krásnymi fotografiami a bol by to len jeden inzerát na celom portáli? Ktorý byt by Vás zaujal skôr? Naša myseľ funguje takto: ČOHO JE NA TRHU MÁLO, O TO JE VÄČŠÍ ZÁUJEM.


INVESTÍCIA DO REKLAMY - Pokiaľ maklér predáva nehnuteľnosť, ktorú majú v ponuke ešte niekoľkí makléri, nemá istotu predaja a preto nemá dôvod investovať do reklamy, či topovania.


RÝCHLEJŠIE - Zo skúseností mnohých realitných maklérov je pravda, že keď majú v ponuke nehnuteľnosť exkluzívne, predajú  či prenajmú ju oveľa rýchlejšie, než nehnuteľnosť, ktorá je vo viacerých realitných kanceláriách. Dôležité je ale mať správne nastavenú cenu, inak môžete nehnuteľnosť len predávať a nepredať.


LEPŠIA VYJEDNÁVACIA POZÍCIA - Vedzte, že záujemca, keď vie, že danú nehnuteľnosť má len jeden maklér, málokedy skúša zjednávať cenu, lebo vie, že ho niekto iný predbehne. Naopak je tu vyššia šanca pri vyššom záujme o danú nehnuteľnosť, že cenu umelo zvýšia záujemci.


INFORMOVANÝ O STAVE - Je jednoduchšie získavať informácie o stave predaja nehnuteľnosti od jedného makléra, ako od 10 rôznych.


Držím Vám palce pri správnom rozhodovaní :)


Mgr. Eleonóra Kováčiková, konateľka realitnej spoločnosti TIP TOP REAL, s.r.o.


 


 


 


 


 

Povedali o nás

"Noriku veľmi odporúčam. Vkladá do predaja všetky svoje sily, ako aj hlboký osobný záujem pomôcť nájsť vysnívanú nehnuteľnosť."

“Ak by som mala zhodniť prácu pani Kováčikovej pri kúpe nehnuteľnosti - nie je to možné pár slovami. Bol to dlhší proces, počas ktorého sa ukazovali viaceré veci, ktoré bolo potrebné riešiť. Vo všetkých týchto situáciách bola pani Kováčiková po každej stránke nápomocná. Reagovala osobne, okamžite, vedela sprostredkovať spoľahlivý kontakt, schopného človeka pre vybavenie hypotéky, poistenia, zabezpečila a dohodla právne úkony, "vybehala" kataster, bola vždy v dohodnutý čas na dohodnutom mieste. Jej prístup bol nielen osobný, ale aj vysoko profesionálny. Z mojich skúseností - odporúčam ju ako realitnú maklérku každému, kto by jej služby potreboval a aj touto cestou jej chcem ešte raz veľmi pekne poďakovať.”

"V minulosti som sa viac krát stretla s prácou realitných kancelárií, ale ich servis sa zďaleka nepribližoval k tomu, čo predviedla p. Norika .......... Od preverenia vlastníckych vzťahov na katastroch, cez poradenstvo, prieskum trhu až po flexibilitu pri hľadaní čo najvýhodnejšej ponuky. Neverila by som, že sa táto práca dá robiť s takou profesionalitou, zanietením a vzťahmi, ktoré viac ako klientský servis, pripomínajú priateľstvo."

"Predávala som už niekoľko nehnuteľností a ani raz som nebola tak spokojná, ako pri tejto realitnej kancelárii. Prevod bytu prebehol bez akýchkoľvek problémov a pani Kováčiková zabezpečila aj prepis elektriny aj plynu. Nestíhala som poupratovať a maklérka zabezpečila upratanie bytu pred jeho odovzdaním. Byt bol čistý a atmosfére pridávali vonné sviečky. Všetci sme boli príjemne prekvapení aj z darčeka. Keď budem riešiť ďalší predaj, tak už len cez túto realitnú kanceláriu."

"Po 20. rokoch som sa rozhodla, že potrebujem zmeniť svoje bývanie. Predám svoj byt, kúpim pozemok a postavím dom... lenže, ako na to? Našťastie som "natrafila" na toho správneho človeka. Norika Kováčiková mi pomohla s jedným a aj druhým. Veľmi rýchlo a bezproblémovo mi pomohla predať byt a už vďaka nej aj bývam v mojom vysnívanom domčeku na mieste, ktoré mi ponúkla. Takže ak potrebujete pomôcť s realitami, či už kúpa alebo predaj, vrelo odporúčam Noriku Kováčikovú a realitnú kanceláriu Best real estate."

"Dobrý deň, touto cestou by som chcel poďakovať realitnej kancelárii BEST real estate a pani Kováčikovej, za sprostredkovanie kúpy bytu. Pozítívny dojem som získal už pri obhliadke, kde mi pani maklérka poukazovala detailne celý byt a ako Prvá sa mi nesnažila vnútiť byt za každú cenu, ako je to u väčšiny realitných maklérov čo veľmi oceňujem . Počas celého procesu prebiehala bezproblémová komunikácia či už mailom alebo cez telefón a s veľkou ochotou sa pani Kováčiková vždy snažila vyhovieť mojim prosbám. Určite ju všetkým vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem za prístup, korektnosť a ústretovosť a prajem všetko najlepšie."

"Noriku poznám už pár rokov. Pomohla nám niekoľko krát s prenájmom nehnuteľností a doteraz sme mali len a len pozitívne skúsenosti . Je to veľmi motivovaná realitná maklérka, ktorá svoju prácu robí na 120 %. Vie veľa vecí predvídať a automaticky aj riešiť. Norika je veľmi komunikatívna osoba s výborným odhadom na ľudí, čo je v tomto odvetví obrovská výhoda. Vrelo každému odporúčam služby jej realitnej kancelárie."

"Kúpa bytu formou hypotéky nie je jednoduchý proces na pár dní a pár úkonov. V mojom prípade tento proces prebiehal počas júla a augusta 2020 za pomoci realitnej kancelárie BEST real estate. Počas celého procesu a všetkých úkonov bola pani Kováčiková pri všetkom prítomná a maximálne nápomocná, nehovoriac o tom že má zásluhu aj na samotnom sprostredkovaní hypotéky formou odporučenia spoľahlivého a maximálne spolupracujúceho kontaktu pre vybavenie hypotéky. Ten odborne viedol aj celú komunikáciu s príslušnou bankou, za čo si aj on zaslúži veľkú pochvalu. Už osvedčená spolupráca realitného makléra a hypotekárneho poradcu bola v tomto prípade ďalšou výhodou. Pomoc aj pri ostatných úkonoch ako sú ohodnotenie nehnuteľnosti, poistenie, vybavenie katastra, prepisu u príslušných dodávateľov energií atď. bola pre pani Kováčikovú samozrejmosťou. Za všetku túto pomoc a jej vysoko profesionálny prístup ku všetkým úkonom a prípadne vzniknutým potrebám veci riešiť jej ešte raz veľmi pekne ďakujem. V prípade možnosti využitia služieb pani Kováčikovej aj v budúcnosti jednoznačne neváham."

"Pani Kováčiková nám sprostredkovala predaj nehnuteľnosti minulý rok v decembri. Sprevádzala nás celým procesom, bola nám stále k dispozícii. Veľmi si ceníme najmä jej ľudský, priateľský prístup a flexibilitu. Odporučila nám aj veľmi dobrého znalcu na ohodnotenie nehnuteľnosti a finančného poradcu kvôli hypotéke. Celkovo sme boli spokojní."

Všetky referencie